سبک زندگی

آیا دانش قدرت است؟

دانش مثل سوخت میمونه و برای تبدیل شدن به قدرت، به موتور « درک و فهم » احتیاج داره.

در خیلی جاها جمله « دانش قدرت است » به چشم ما می‌خورد ولی هر دانشی قدرت است؟ به نظر من هر دانشی توانایی ایجاد قدرت را دارد ولی به شرط اینکه مطابق جمله بالا همراه با درک و فهم باشد.

افراد زیادی را می‌شناسیم که خروار خروار کتاب خواننده‌اند و اگر بخوان برات صحبت کنن خط به خط کتاب‌ها را نقل قول می‌کنند ولی چرا آن‌ها به جای خاصی نمی‌رسند؟ شما الاغی را در نظر بگیرید که بارش کتاب است ولی وقتی بارش کتاب است دلیل بر با دانش بودن الاغ است؟ اشتباه ما در همینجاس موقع کتاب خواندن آن را فقط حفظ می‌کنیم نه درک.

شخصی که مطالب یک کتاب را بخواند و درک کند به قدرت آن نویسنده دست پیدا می‌کند چون شخص نویسنده تجربیات و تحقیقات خود در یک مدت زمانی را با شما به اشتراک گذاشته است. تجربیاتی که شاید سالیان سال با تلاش فراوان به دست آمده و شما با مطالعه و درک آن‌ها به این تجربه چندین ساله دست پیدا می‌کنید و آنگاه از بقیه افراد چندین سال جلو می‌افتید.

اگر شما اهل مطالعه و درک باشید تجربیات زیادی را به دست می‌آورید و به قدرت زیادی می‌رسید. می‌خواید بگید این قدرت به چه دردی می‌خورد؟ وقتی شما در اوایل جوانی تجربیات چندین شخص موفق را دارا باشید و در فکر راه‌اندازی کسب و کاری یا دنبال کردن ایده و خواسته‌های خودتان باشید مجهز به قدرت دانش هستید، قدرت چندین فرد موفق که یاری دهنده شما هستند.

به همین دلیل است که توصیه زیادی در مورد کتاب و کتابخوانی می‌شود و افراد موفق یکی از کارهایی که به جد پیگیری می‌کنند کتاب خواندن و یادگیری مداوم است. پس از همین امروز برای موفق شدن و به دست آوردن قدرت به واقعیت تبدیل کردن رویاهای‌تان کتاب بخوانید، درک کنید و عمل کنید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن